1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
 

Facebook

  • Baner

Zaželi - Program zapošljavanja žena

  • Baner

Strukturni fondovi

  • Baner

Gruntovnica i katastar

  • Baner

Arkod

  • Baner

Kulinijada 2011.

PDF Ispis E-mail

DESETA KULINIJADA U JAGODNJAKU

KulinijadaVeca1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na Spasovo, u četvrtak, 2. VI, održana je 10. kulinijada. Neposredno prije početka, ispijanjem vode u jagodnjačkoj školi, u prisustvu župana Šišljagića simbolički je pušten u rad vodoopskrbna mreža u Jagodnjaku. Od 81 takmičarska kulina, najbolje je ocijenjen kulin Josipa Stiplošeka iz Darde, drugi najbolji je Milorada Stojkovića, a 3. Dragana Novakovića, obadva iz Jagodnjaka. Dodijeljeno je više brončanih i srebrenih medalja. Pobjednicima i svim takmičarima uručene su vrijedne nagrade, medalje i zahvalnice. Uz takmičarski dio, prezentiran je bogat kulturno-zabavni program i izložba starih stvari i slika sa slikarske kolonije "Petar Dobrović", koja se već 7 godina održava u Dardi. Pored nastupa više sekcija uzrasta plesača folklornih grupa iz Jagodnjaka (SKUD "Prosvjeta"), Darde (SKUD "Branko Radičević"), mađarskog KUD-a "Čardaš" iz Suze, grupe ljubitelja tamburice "Baranjski biseri" iz Suljoša, koji su izmamili aplauze mnogobrojne publike, nastupili su i konjanici pokazujući jahačke vještine ulicama Jagodnjaka i u dvorištu zadruge "Naše selo". Od zvanica, bili su župan Šišljagić, čelnici SDSS-a, saborski zastupnici, Stanimirović i Horvat, načelnici gradova i općina iz Baranje i šire, brojni gospodarstvenici i društveno-politički djelatnici iz Baranje i Slavonije. Izuzetnu Kulinijadu, sa posjećenošću možda većom nego ijedna druga proslava u Jagodnjaku (i kad je bio mnogo veći), organizirala je zadruga "Naše selo", a suorganizatori su bili TZ "Baranja", udruga "Baranjski kulin" i Općina Jagodnjak.

Kulinijada 2011. u Jagonjaku 1 - Youtube

Kuilinijada 2011. u Jagodnjaku 2 - Youtube

Kulinijada 2011. u Jagodnjaku - photo-slideshow na Flickr

Kulinijada 2011. u Jagodnjaku - Izložba starina - photo-slideshow na Flickr

Izgradnja ulice Zmaj Jove

informativna-ploca-7.2.2-opcina-jagodnjak-1

Izgradnja DVD doma

informativna ploca dvd

Vodič za ulagače - ukratko